Domovy pro osoby se zdravotním postižením Ústí nad Labem, příspěvková organizace

Úvod    DOZP Ústí n/L   Sociálně terapeutická dílna   DOZP Severní Terasa   DOZP Trmice   DOZP Všebořice   CHB Teplice  


Domov pro osoby se zdravotním postižením Hliňany

Řehlovice 1, 400 02 Ústí nad Labem, tel: 475 215 252

 

Transformace služeb pobytových zařízení sociální péče v Ústeckém kraji

Zpracováno v roce 2010 (Hliňany již neposkytuji sociální služby)


Z historie zařízení:

Několik fotografií z historie zařízení :

Založení Ústavu sociální péče Hliňany, spadá až do roku 1966. Od doby založení byl řízen okresní správou sociálních služeb Ústí nad Labem. Od roku 1994 do roku 2008 byl jeho zřizovatelem Statutární město Ústí nad Labem. V lednu 2009 byly činnosti ústeckých zařízení převedeny na Ústecký kraj, Domovy pro osoby se zdravotním postižením Ústí nad Labem, příspěvková organizace. Součásti organizace je i Domov pro osoby se zdravotním postižením Hliňany.


Z historie a současnosti  Prezentace z historie zařízení a současnosti


Popis regionu, pro který je sociální služba poskytována:

    Pobytová služba je poskytována pro Ústecký kraj, 3/4 klientů domova pochází z okolí do 50 km od Hliňan, více než 2/3 do 25 km. Domov pro osoby se zdravotním postižením Ústí nad Labem (domovy Hliňany, Severní Terasa, Trmice, Všebořice) pro uvedenou cílovou skupinu jsou jedinými poskytovateli pobytových sociálních služeb pro město Ústí nad Labem a blízké okolí. V vzdálenosti 25 km a více jsou to dále zařízení CSP Litoměřice, Háj u Duchcova, Litvínov, Most.

    Pobytová služba je poskytována v katastru obce Řehlovice, 10 km od Ústí nad Labem. Zařízení je umístěno mimo obec ve starším barokním zámku. Je zde špatná dopravní obslužnost, dostupnost sítě veřejných služeb.

 Objekt domova Hlińany se nachází poblíž obce Řehlovice vedle dálnice spojující Ústí nad Labem a Teplice.
Budova je původně bývalá tvrz přestavěná na barokní zámek. Budova není bezbariérová. V přízemí se nachází prádelna, provozní kanceláře, společenská místnost, jídelna, kuchyň, sociální zařízení, pokoj pro 4 uživatelky, šatna pro zaměstnance. V 1. patře sociální zařízení, pokoje pro ostatní uživatelky, ordinace, jídelna, společenská místnost, zázemí pro zaměstnance, terasa. Přízemí a 1. patro je spojeno schodištěm. Není zde ani výtah, což neumožňuje méně mobilním uživatelkám pobyt venku a jsou odkázáni na pobyt na terase. Z nedostatku zaměstnanců není možnost věnovat se uživatelkám individuálně s přihlédnutím k jejich zdravotnímu stavu. Pokoje jsou po 3 a více a tak neumožňují soukromí uživatelkám. Z důvodu špatného dopravního spojení je uživatelkám znemožněno více se začlenit do běžného života v co nejvyšší míře. V důsledku špatné dopravní obslužnosti je zde problém s personálním zajištěním.
Současná kapacita DOZP je 40 uživatelů, žen.


Kontaktní osoby:
Mgr. Pavol Dobiš, tel.: 725 043 912, e-mail: info(zavináč)dozp-ul.cz
Lenka Reichelová, tel.: 602 623 065, e-mail: usphl(zavináč)seznam.cz
Bc. Jolanta Ferdová, tel.: 725 043 911, e-mail: usphl(zavináč)seznam.cz

         

 

Optimalizováno pro IE a Firefox | Připomínky k stránce